A Hendrick Motorsports történelmi mérföldkövet ért el a NASCAR-ban

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

A Cook Out 400 martinsville-i futamán hollywoodi forgatókönyvbe illő végeredmény született, amely teljes egészében a Hendrick Motorsports körül forgott, ahol 1984-ben ünnepelhették első győzelmüket Geoff Bodine révén. Az HMS már 14 bajnoki címmel és 305 diadallal büszkélkedhet a királykategóriában, azonban a múlt vasárnapi verseny új szintet jelentett a 40 éves csapat számára. William Byron hozta a vágyott elsőséget, míg másodikként Kyle Larson, harmadikként pedig Chase Elliott ért célba, ezzel írva be az HMS a martinsville-i történelembe egy különleges napot. A 0.526 mérföldes vonalvezetés a NASCAR naptárában 1949 óta jelen van, ám az összes eddigi idényben még egyetlen csapatnak sem sikerült az első három helyett megszerezni. Rick Hendrick kijelentette: „Ennél jelentősebb napja még sosem volt a komplett birodalmamnak!”